Site Genel Kuralları

57 Ada Manolya-3 site sakinlerinin, güvenlik ve huzurunun sürekliliğini sağlamak amacıyla uyulması gereken temel kurallar aşağıda sıralanmıştır.

Hatalı ve uygunsuz davranışlarda ısrar edilmesi ve aşağıda belirtilen kurallara uyulmaması halinde, yürürlükteki yasal yaptırımlar ve hükümler uygulanır.

 1. Blok ortak kullanım alanı olan koridor, girişler, sahanlık ve merdivenlere görüntüyü bozacak ve hareketi engelleyecek olan dolap, çocuk arabası, bisiklet, saksı vb. eşyalar koymayınız.
 2. Sığınak, çatı aralığı ve yangın merdiven boşluğuna hiçbir malzeme koymayınız. Belirtilen alanlarda bulunan malzemeler çöp olarak değerlendirilecek ve görevliler tarafından toplanılıp atılacaktır.
 3. Kapı önlerine kısa bir süre de olsa ayakkabı, terlik, şemsiye gibi eşyaları bırakmayınız.
 4. Kapı önlerine çöp vb. bırakmayınız.  Akşam 21:00 ile sabah 10.00 saatleri arasında çöp bacasından çöp atmayınız.
 5. Komşularınızı rahatsız edebilecek, duman ve koku çıkaran uygulamalar yapmayınız.
 6. Site içinde, koridorlarda gürültü kirliliği yapmamaya özen gösteriniz. Kapıların sert açılıp kapanması, temizlik yaparken eşyaların çekilmesi, özellikle de gece geç saatlerde komşuları rahatsız edecek gürültüler yapmamaya dikkat ediniz.
 7. Sitemizin güvenliği için blok giriş kapılarını devamlı kapalı tutunuz.
 8. Balkonlardan dışarı doğru çamaşır asmayınız, balkonlarınızda çamaşır askılığı dışında bir yöntem kullanmayınız. Pencerelerden, balkonlardan bahçeye, halı ve benzeri örtüler silkelemeyiniz. Sigara izmariti ve çöp atmayınız.
 9. Dairenizde elektrik,  su, kalorifer boruları sızıntıları ve benzeri arızalar var ise zamanında tamir ettirerek komşulara ve ortak alanlara zarar vermekten kaçınınız.
 10. Eşya taşırken duvarlar ve asansörlerin çizilmemesine özen gösteriniz.
 11. Kendi güvenliğiniz ve komşularınızın güvenliği açısından balkon ve pencere önlerine saksı vb. malzemeleri koymayınız.
 12. Sitemiz içi, bahçesi ve çevresinde olumsuz ve emniyetsiz gördüğünüz her durumu yönetime bildiriniz. 
 13. Bloklarımızda TURKSAT IC, HOTBIRD, DIGITURK ve D-SMART uydularına uyumlu TV santral sistemi kurulmuştur. Balkonlarınıza başka tür anten takmayınız ve bu konularda yönetime talepte bulunmayınız.

Saygılarımızla.

 

57 ADA 1871-1
PARSEL YÖNETİCİLİĞİ